Taylor Healthcare Blog

PRACA PLAY forum, dyskusje, rozmowy

Szczepan Bednarz, prof. PK z Katedry Biotechnologii i Chemii Fizycznej WIiTCh. Biotechnologia przemysłowa gra plinko forum wykorzystuje systemy biologiczne (enzymy, drobnoustroje, grzyby, algi itd.) w produkcji przemysłowej i ochronie środowiska. Opracowane w ten sposób technologie zastępują przestarzałe już rozwiązania oparte w dużym stopniu wyłącznie na procesach chemicznych, często nieekologicznych i ekonomicznie nieopłacalnych. Rozwoju Technologii Wodorowych w piątek 19 kwietnia 2024 r.

Złoty Medal IWIS dla zespołu naukowego z Wydziału Inżynierii Materiałowej i Fizyki

Wyniki swoich badań zaprezentowała podczas ponad 30 konferencji naukowych o statusie zarówno ogólnopolskim jak i międzynarodowym, jest również autorką lub współautorką kilkunastu publikacji naukowych, opublikowanych w czasopismach z list ministerialnej JCR. Wyniki jej badań, prezentowane podczas konferencji, były kilkukrotnie wyróżnianie. Jej innowacyjne rozwiązania były doceniane również na forum międzynarodowym na targach i podczas wystaw wynalazków między innymi w Genewie, Zagrzebiu, Warszawie i Norymberdze (łącznie 14 medali i wyróżnień). Jest współtwórczynią 7 zgłoszeń patentowych. Ukończyła 6 staży naukowych ww Polsce jak i zagranicą (w Comenius University, Faculty of Pharmacy na Słowacji czy Lancaster University, Materials Science Institute w Aglii.). Jest opiekunem naukowym sekcji BioMat Koła Naukowego SMART-MAT, działającego na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Fizyki PK.

  • Laureaci będą przez trzy lata otrzymywać stypendia w wysokości 5390 zł miesięcznie.
  • Spośród kilku projektów zgłoszonych do I edycji studenckiego budżetu na PK projekt różowych skrzyneczek – zaproponowany przez Weronikę Zielińską z Erasmus Student Network PK – zdobył największą liczbę głosów.
  • Sami szukają zakresów projektowania, które w tej dziedzinie chcieliby realizować.
  • Pozwalają na zdobywanie wiedzy w przystępny i ciekawy sposób.
  • Dagmara Słota – absolwentka biotechnologii na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej PK, a obecnie uczestniczka Szkoły Doktorskiej PK, a także pracownica Katedry Inżynierii Materiałowej na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Fizyki.

Dwaj profesorowie z PK wśród nowo wybranych członków Rady Doskonałości Naukowej

Doświadczenie zdobyte podczas pobytu na innych uczelniach to kapitał, który studenci mogą wykorzystać nie tylko w życiu zawodowy, ale i społecznym. Warto śledzić pojawiające się na stronie Działu Współpracy Międzynarodowej informacje o możliwościach wyjazdowych. Co roku na Politechnice Krakowskiej odbywa się także Dzień Mobilności. Ostatnie tego typu wydarzenie miało miejsce w listopadzie ubiegłego roku.

Myśleć trzeźwo i pozytywnie – plan szpadzistki Renaty Knapik-Miazgi, absolwentki PK na olimpijski start w Paryżu

W ten sposób, samorząd województwa chce zarówno uchronić otoczenie pałacu przed zniszczeniem, a także popularyzować obiekt i zachęcić turystów do odwiedzania tego miejsca. Katarzyna Hodor, prof. PK oraz absolwent Politechniki Krakowskiej mgr inż. Krajobrazu Albert Rejman zdobyli pierwsze miejsce w konkursie „Zielona Architektura”. Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie ogrodów nawiązujących do tradycyjnych upraw Radziwiłłów, a efekty ich prac można podziwiać na terenie zespołu parkowo-pałacowego w Nieborowie.

Elektrotechnika, e-mobilność, inteligentne domy i samochody na międzynarodowym obozie naukowym PK

Silne trzęsienia zazwyczaj skutkują wieloma ofiarami wśród ludzi i ogromnymi stratami materialnymi. Skalę tragedii można byłoby znacząco zredukować, gdybyśmy dysponowali możliwością przewidywania czasu i miejsca wystąpienia kataklizmu. Analizy statystyczne wykazały, że zależność między obu zjawiskami rzeczywiście istnieje. Można więc powiedzieć, że w kosmosie widać nadciągające trzęsienia ziemi. Może nie tak dosłownie, jak na wykonanym z przymrużeniem oka kolażu zdjęć, lecz wciąż wyraźnie – w zmianach natężenia promieniowania kosmicznego rejestrowanego przez obserwatoria na powierzchni naszej planety.

Delegacja Politechniki Krakowskiej w Chinach

Spośród 400 złożonych wniosków zostało wyłonionych 58 laureatów (9 w obszarze nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce, 33 w naukach ścisłych i technicznych oraz 16 w naukach o życiu). Politechnika Krakowska włącza się zainicjowany przez Cracovię program „Pasy z Wiedzą”, bo podziela przekonanie o ogromnej wadze aktywności fizycznej, potrzebie jej promowania i wykorzystywania zdobyczy nauki do wspierania sportowej działalności. Sport od początku istnienia uczelni jest ważnym obszarem aktywności pracowników i studentów Politechniki. Jest otwarta też na inne nowe partnerstwa z organizacjami sportowymi – związkami i klubami, które są zainteresowane naukowym wsparciem ze strony specjalistów i studentów PK. „Na skutek rozmaitych trudności, jak i urlopów letnich, sprawa utworzenia Politechniki została nieco opóźniona, lecz mimo to w razie zgody Ministerstwa i poparcia naszych władz miejscowych, mogłyby być zupełnie łatwo z dniem 15 października br.

Leave a Comment